Vind je het leuk om te zien hoe bij mij een tekening tot stand komt? Ik heb deze week alle stappen op de kiek gezet.

De illustratie is voor een opdracht waar ik het vorige week over had.

  • eerst is er natuurlijk de Moeder Aller Tekeningen, de potloodschets. Eroverheen heb ik met rode stift een paar personages gemaakt.
  • ik gebruik Posca stiften. Die blijken namelijk goed te dekken op gekleurd papier. Heel fijn!

Rug-Roos-tek-1-def

 

De rest van de tekening krijgt dus geen buitenlijnen.

  • met een witte gelpen de oogjes ingetekend, die lichten dan zo leuk op.

 

Rug-Roos-tek-1a

Volgende fase, de verf. Deze keer met

  •  Golden acryl-verf, iets vloeibaarder dan gewone acryl, en toch behoorlijk goed dekkend.

 

Hoe minder kleuren hoe beter

 

  • tip 1: probeer eens weinig kleuren te gebruiken, anders kan het wat bont worden

Rug-Roos-tek-2

 

Spannend. Als ik uitschiet kan ik overnieuw beginnen. Op wit papier kun je met witte verf foutjes wegpoetsen, hier krijg je nooit hetzelfde blauw/grijs als de achtergrond. Natuurlijk is er is wel Photoshop om wat weg te werken. Dat is mijn eer te na, ik probeer zonder vlekken de eindstreep te halen.

 

Rug-Roos-tek-3

 

 

  •  tip 2: de kleuren vooraan zijn licht, achteraan donkerder, zo komt er diepte in

 

Rug-Roos-tek-4

  • tip 3: nog meer diepte krijg je door schaduw met een zacht potlood (6B in dit geval). Ook zweeft de boel niet meer op het papier, zie je?
  • de schaduw maak ik naar links, als tegenwicht van het meisje dat naar rechts helt
  • ook het meisje zelf krijgt schaduw, zo wordt haar gezicht bijvoorbeeld rond, i.p.v. plat
  • tip 4: te koel? Leg er een dun laagje warme verf overheen. In dit geval oranje over de gele boom

Rug-Roos-tek-5

Zooo, het jurkje krijgt een stevige streep donkerbruin, het masker wordt roze. Jakkes, de muis is niet mooi, daar ga ik zo nog een keer overheen met roze.

  • ook de boom links krijgt nog een laagje verf, nu trekt de eekhoorn teveel aandacht. Met een beetje oranje versmelt die meer met de boom
  • tip 5: kijk geregeld door je oogharen van een afstand naar de tekening. Dan zie je even het geheel, in plaats van al die details

Klaar is Roos!

Klaar is ‘ie! He he. Ja, ik ben tevreden.

En nu opruimen maar…

Ná het tekenen en schilderen.

Trouwens: misschien heb je een website, of een poster waar je een goed beeld voor kunt gebruiken. Of je wilt voor een nieuwsbrief een snelle striptekening? Vraag me gerust!

Zin om te reageren op dit blog? Altijd leuk.

7 reacties. Reactie plaatsen

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit is een verplicht veld
Dit is een verplicht veld
Geef een geldig e-mailadres op.
Je moet de voorwaarden accepteren voordat je het bericht kunt verzenden.