Ik kom er even niet uit.
Ik moet een personage bedenken, maar kan niet de goeie ’toon’ vinden.

Maar ik hoef toch het wiel niet opnieuw uitvinden?
Alles is al gedaan,
en er is iemand bij wie ik met een gerust hart kan afkijken.
Want wie is een meester(es) in personages die eigenwijsheid én warmte uitstralen?

tekeningen voor app

Juist! Onze Illustrator Des Vaderlands,
Fiep Westendorp.

Zie je de overeenkomsten met mijn personage? tekeningen voor app
Deze zuster is nu nog te jongensachtig, ik zoek verder.

Zuster Ziezo komt in een app voor hele jonge kinderen terecht. Kinderen met ernstige brandwonden, wiens verband iedere dag verwisseld moet worden.

In een verhaaltje worden ze hierop voorbereid, om de spanning verminderen. En daardoor misschien zelfs de pijn, dat gaat onderzocht worden.tekeningen voor app

Ik werk in een klein maar fijn team van 4 mensen, dat voor het brandwondencentrum in het Martini-Ziekenhuis deze app maakt.
Het goeie is: we werken ongeveer een jaar aan deze app en hebben steeds contact met 2 pedagogen die altijd bij de verbandwissels zijn. Daardoor wordt de app heel nauwkeurig gemaakt.

Natuurlijk worden de figuren die ik bedenk, toch echt mijn types en niet die van Fiep Westendorp. Ik zet ze naar mijn hand, ontwikkel ze stukje bij beetje.tekeningen voor app

Ja, van deze zuster geloof ik dat ze doortastend is, maar ook lief.
Vind je niet?

Helaas, naast alle zorgzaamheid van zuster Ziezo is daar ook…

tekeningen voor app

…Dokter Dinges.
Je kent het type wel, zo iemand die alleen maar chaos veroorzaakt en die je als bedrijf liever kwijt dan rijk bent.
Zucht. tekeningen voor app

Afijn, we zitten met hem opgescheept.
En soms, héel soms maakt ‘ie zich nuttig,

tekeningen voor app

door de patiënt een glimlach te ontlokken.

tekeningen voor app

 

Reageren? Hartstikke leuk, kan hieronder.

8 reacties. Reactie plaatsen

  • Marianne Floor
    07/12/2018 10:38

    Super leuk en aansprekend. Fiep is ook leuk met haar personages..maar met jou stijl ook echt anders weer. Wat een waardevol project om aan zo’n app te werken. Gaat vast goedkomen.

    Beantwoorden
    • Ja, toch (gelukkig) wel weer anders he? Het is een mooi project, ook door de intensieve samenwerking met de pedagogen. En dr. Dinges negeren we vaak gewoon. Kan ‘ie goed hebben. 😉

      Beantwoorden
  • Willemien
    07/12/2018 13:40

    Zuster Ziezo heeft ook iets imponererends, omdat ze vrij stevig is, met name haar boezem en buik, vind ik. De dokter is met zijn magerte wel een mooi tegen(ge)wicht.

    Beantwoorden
    • O ja? Leuk om te horen hoe jij als buitenstaader tegenaan kijkt. Ziezo krijgt een warme stem, dat scheelt ook veel.

      Beantwoorden
  • Wat super dat je dit doet!
    Leuke opdracht.
    Ik hou erg van zusters Ziezo en dokter Dingessen 😉

    Beantwoorden
  • Mooi project, dankbaar werk en veel succes toegewenst!

    Beantwoorden
  • Goed, leuk en zinvol werk! Ik ben dol op jouw nieuwsbrieven. Bedankt voor alle inspirerende inkijkjes in jouw leven!
    Wat gek was, is dat ik deze nieuwsbrief in mijn spamfolder tegenkwam. Gelukkig bekeek ik hem vandaag en viste ik hem eruit.
    Ik wens je een heerlijk 2019!

    Beantwoorden

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit is een verplicht veld
Dit is een verplicht veld
Geef een geldig e-mailadres op.
Accepteer de voorwaarden om door te gaan