Op reis gaan is voor mij best een groot gevaar en opgave.
Ik laat mijn portemonnee ergens liggen, tijdens een wandeling raak ik mijn complete tas kwijt, of ik sta ineens buiten zonder jas en denk: waarom is het zo fris…?

En dit niet één keer, nee….
Kortom, toen ik laatst met de trein naar Amsterdam reisde, beveiligde ik mijn spullen dusdanig dat ik geen bewegingsruimte meer had.

Want…
tekeningetje van Marijke die map vasthoudt en een kettingslot, naar uitgeverij Rubinstein

Ik reisde met belangrijke stuff.
Met in mijn map negen tekeningen voor mijn eigen prentenboek. Over een meisje dat de poes zoekt;
op iedere plaat vraagt ze bij een buurhuis naar het dier, dat natuurlijk ook ergens te zien is.

Grote volle tekening voor boek van uitgeverij Rubinstein
Met iedere spread ben ik zo’n 3 weken bezig, je snapt dat ik de tekeningen beslist niet kwijt wil raken.

ZOEKEN, VINDEN, ZOEKEN
Het wordt een echt zoekboek, waar nog een paar kleine verhaallijntjes in voor komen. Ook komen er op iedere spread een roze theepot, een vogel met geel rugzakje, een spin voor.

Ook al is het boek niet af, de mensen van uitgeverij Rubinstein vonden het leuk om weer eens even te af te spreken.

foto van uitgever Mascha en redacteur Irene van uitgeverij Rubintstein
Het zijn fijne mensen om mee samen te werken, vooral natuurlijk omdat ze heel enthousiast zijn over de tekeningen ;).

Tot nu toe hadden we nog steeds geen deadline. Financieel kan ik het me niet veroorloven om alleen hiermee bezig te zijn, en het is ook lekker om dit boek met andere leuke klussen af te wisselen.

MAARRRR…
We hebben een datum afgesproken! Namelijk augustus volgend jaar. HOERA!
Oké, duurt nog hartstikke lang, maar het is wel mooi vlak voor de volgende kinderboekenweek.

En we hebben:Lijst met plannen voor marketing, samen met uitgeverij Rubinstein

Het spannendst vind ik nog het maken van de omslag. Dat is zo belangrijk, want die bepaalt toch of mensen een boek in de winkel oppakken, of niet.

Geweldig leuk om dit allemaal te bespreken, het wordt steeds echter.
Je snapt dat ik voor de terugweg een extra slot kocht.

Striptekening van Marijke met tekeningen voor zoekboek in map

Reageren? Leuk!
Ook vind ik het fijn als mijn blog deelt op sociale media, of doorstuurt naar een vriendin die mijn berichten zou kunnen waarderen.

20 reacties. Reactie plaatsen

  • Geweldig Marijke. Kan niet wachten.

    Beantwoorden
  • Herkenbaar, dat kwijtraken van jassen, telefoons, tassen, post… En dus edxtra leuk dat iemand die regelmatig van alles kwijt is, een zoekboek maakt! 😀
    Augustus. Ik kan niet wachten!

    Beantwoorden
    • Ja he? Hopeloos! En dat je je iedere keer weer voor je kop slaat, je van alles voorneemt, maar dat het toch steeds weer gebeurt.
      Trouwens, ineens zag ik de link ook: eeuwige zoeker maakt zoekboek. Haha!

      Beantwoorden
  • Tiny Fisscher
    07/10/2022 08:25

    Wat een heerlijk blog weer, en voordat je het weet is het augustus, en heb je dit prachtboek in je handen!

    Beantwoorden
  • Hans Melissen
    07/10/2022 09:36

    Hoi Marijke,
    Wat een waanzinnig leuk boek gaat dat worden! En je tekeningen van de reis zijn ook weer superleuk. Ik mag aannemen dat alles weer veilig terug is in Groningen. De stad waar ik zulke leuke herinneringen aan heb overgehouden bij mijn laatste bezoek.
    Ik ben op dit moment voornamelijk bezig de zaken rond te krijgen voor de dummy van het eerste Hondenvoorleesboek. Maar vandaag is weer een schrijfdag. Het zonnetje schijnt. En ik zit met uitzicht op de Amstel in Ouderkerk ondertussen te passen op een oude poes van vrienden die voor werk even naar het buitenland moesten. Binnenkort hoor je weer van mij. Veel sterkte met jouw poes op papier. Hans

    Beantwoorden
  • Wat leuk en spannend!!! Leuk om je Blogs te lezen.
    Ik ben heel benieuwd naar het resultaat. Heel veel succes!!!

    Beantwoorden
  • Dat wordt fantastisch!
    Ikkannietwachten!!!

    Beantwoorden
  • harmien Slier
    07/10/2022 12:50

    Poes, waar ben je?

    is titel die ongevraagd bij me opkomt.
    Wat weer een mooie blog
    Goed idee, die kettingen
    Groetjes, harmien

    Beantwoorden
  • Ja, heeeeel erg spannend Marijke.
    Hopelijk was je terugreis toch ietsje minder stressvol……. wat heerlijk dat iedereen weer enthousiast was, en als bonus nog wat extra tijd gekregen.
    Verheug me ook op je boek. Heb je nog wel tijd voor je prachtige kerstkaarten??
    Liefs van Aukje…..en doe alles zonder moeten…

    Beantwoorden
    • Zeker, ik ben er zelfs al mee bezig.
      Een slimme meid is op drukke tijden voorbereid 😉
      Over een paar weken zal ik ‘m alweer aanbieden.

      Beantwoorden
  • Marjette
    12/10/2022 10:12

    ‘Poedie, poedie, poedie’ is vast een te Groningse titel he? en leuk dat de kerstkaarten er weer aan komen!

    Beantwoorden
    • Wel een hele goeie. Ik dacht zelf ook aan ‘Poeoeoes poes poes’. Zelf ken ik ‘Poedie’ niet (is dat inderdaad Gronings?) maar een variant is ‘Poekie poekie poekie’. Die wordt overal wel gebruikt, toch..?

      Beantwoorden
  • Wat fijn Marijke! En gelukkig weer met de platen thuis aangekomen 😀 Ik heb ook eens met Rubinstein mogen werken, inderdaad fijne mensen daar. Ik ben ook enorm fluor fan, dus zo’n cover… ik kwijl nu al. Ik kan niet wachten tot je boek uitkomt, ik hol de eerste dag meteen naar de winkel!

    Beantwoorden
    • Haha! Ik voel me zeer vereerd met zulk onvervalst enthousiasme.
      Jij hebt toch een Gouden Boekje voor Rubinstein geïllustreerd? Zag er ook mooi uit!

      Beantwoorden

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit is een verplicht veld
Dit is een verplicht veld
Geef een geldig e-mailadres op.
Je moet de voorwaarden accepteren voordat je het bericht kunt verzenden.